بانک نخبگان و دانش آموختگان عالی شهرستان شوش دانیال (ع)

چهارشنبه 31 خرداد 1391

نیاز های شوش(معرفی)

نویسنده: سوا   

به قلم: استاد جعفر دیناروند
 
ابتدایی ترین نیاز شوش،معرفی آن به نسل های مختلف در چهار مقطع،پیش از تاریخ،دوران باستان،دوران اسلامی ودوران جدید است.
این یک نیاز واقعی است که باعث می شود مخاطبین بدانند که از چه نقطه شروع و در چه مسیری حرکت کرده و اینک در کجاییم. این عمل خود نوعی مقایسه هم محسوب می شود.شناخت اولین گام برای عمل است.این شناخت خصوصا برای کسانی که به نوعی دست اندرکار و برنامه ریز فعالیت ها هستند،بسیار لازم است. معرفی شهر در مقاطع مختلف این امکان را ایجاد می کند تا با شناخت از ان در مقام مدافع ظاهر شویم.
آگاهی های مختلف در زمینه های متفاوت با برگزاری سمینارهای علمی،برگزاری جشنواره های عکس،تقدیر از پیشکسوتان و امثال آن امکان پذیر می گردد. اگر در هنگام بر گزاری جلسات با حضور مسئولین کشوری یا استانی از افراد آگاه این شهر که هیچ وابستگی پستی و مقامی هم ندارند،جهت ارائه نقطه نظرات دعوت به عمل آید،آنگاه  توانایی های شهر در زمینه های مختلف،بهتر نمایان می شوند.تصاویر موجود از دوران قدیم گویای ان است که شوش در بسیاری از زمینه ها از شهرهای دیگر پیشرو تر بوده است.معرفی سه نماد استثنایی شوش یعنی:
دانیال پیامبر،
پیشینیه ی تاریخی
وتحصیل کرده ها
به همشهریان و دیگر مردمان،باعث خود باوری در میان خود و دگر باوری در میان دیگران خواهد شد. این یک ضعف بزرگ نزد ماست که بسیاری از مردم در مراجعه به پایتخت نام شهرهای اندیمشک یا دزفول را به عنوان آدرس معرفی می کنند. یک باره دیگر تاکید و اصرار دارم که به عنوان اولین نیاز شهرم واژه ی «معرفی» را تکرار کنم.تصاویر قدیمی از درمانگاه شوش نشان می دهد که مردم ما در این زمینه پیشرو بوده اند.تلاش ها در زمینه ی عمران هم در تصاویر موجود است. مذهبی بودن شهر و احترام به عفاف وسنگینی افراد در هنگام برخورد باکاشفان باستانی،ان را به یک شهر استثنایی تبدیل کرده بود.
کجایند این اطلاعات مدفون در دل اهلش؟کجایند دلسوزان شوش،شوش باید شناخته شود و با این شناخت ما احساس عزت خواهیم کرد و مطمئنا اگر این معرفی ایجاد شود،رفتارها نیز متغییر خواهند شد.مانیاز داریم ،نیازی اساسی در معرفی شهر و روش های آن قابل ارائه هستند.

نظرات() 

چهارشنبه 31 خرداد 1391

نیاز های شوش(مقدمه)

نویسنده: سوا   

به قلم: استاد جعفر دیناروند

شوش شهر کهن در میان تمدن های جهان،شهر جدید در میان نسل جدید،شهر چند فرهنگی در عین یک فرهنگی،شهر شهیدان گمنام ،شهر قهرمانان ورزشی و شهر تحصیل کرده ها و نخبگان را چه کسانی می شناسند؟ این همه افتخارات ذر خموشی بدان حد که در تهران آن را به نام یک میدان می شناسند. شوش بزرگتر از آن است که بدین شکل باشد.اعتراض کردن و سرو صدا کردن طریق معرفی نیست. باید همت کرد و استین ها را بالا زذ. در مقابل مسئولین ایستادن و قهر کردن، بدترین راهی است که به شناسایی شهر کمک می کند. ما روی گنجی ایستاده ایم که از وجود آن اطلاع نداریم.این نوشته که به صورت تسلسل وار ادامه خواهد داشت،دست نوشته ی کسی است که در این شهر بزرگ شده،دوران ابتدایی را در ان گذرانده،باشنا در رود شاوورش  تابستان طاقت فرسا را گذرانده،در بالای تپه هایش درس خوانده ،مراحل دانشگاهی را گذرانده،معلمی کرده،به عشق این شهر از آن خارج نشده،امکانات شهر های دیگر را کنار گذاشته و با اینکه از نسل اول مدرک داران آن بوده در ان باقی مانده است.

در زمین های ورزشی تلاش کرده،به بالاترین مدرک داوری فوتبال رسیده و در لیگ ایران قضاوت کرده،در انقلاب بوده و خود را متعهد به ارمان های انقلاب دانسته و می داند،بوی جنگ به مشامش خورده و با دست خود شهدایی را دفن کرده،هیچ ادعایی ندارد و خود را طلب کار انقلاب نمی داند.او می خواهد که این انقلاب بماند.شهرش را دوست دارد و با هیچ کس دشمن نیست .من یک چیز را مدعی ام و آن این است که جایگاه شوش در این مکان مناسب نیست.باید کار کرد،راه حل ارائه نمودونیازها را به گوش مردم و مسئولین رساند. در این نوشته ها هر کدام از موضوعات به صورت جداگانه معرفی می شوند. همه با هم با نیت خیر برای توسعه ی شهرمان تلاش کنیم.     خرداد ماه نود و یک جعفر دیناروند 

نظرات() 

جمعه 26 خرداد 1391

اطلاعیه

نویسنده: سوا   

اطلاعیه

برگزاری دوره آموزشی یك روزه

« برنامه ریزی استراتژیك»

جهت اعضای محترم هیئت امناء

 حضور بزرگواران ضروری است

زمان: جمعه 09/ 04/91

مكان: متعاقباً اعلام می گردد.

نظرات() 

طبقه بندی

نظرسنجی

  به نظر شما راه اندازی این بانك چقدر در پیشرفت شهرمان موثر می باشد؟

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات